Mateřská škola Staroměstská je součástí Základní školy a Mateřské školy J. Š. Baara, Jírovcova 9/a, České Budějovice a je otevřena od 7. 11. 2011. 

Je rozdělena do 4 tříd - dvou tříd pro mladší školní věk Ježci a Kočky a dvou tříd předškolních Krtci a Mědvědi. Ve většině tříd se nachází 22 dětí, pouze ve třídě Ježků je dětí 24, což umožňuje pedagogům lepší individuální vzdělávání dětí.

Ke školce také náleží hřiště, na kterém je pro děti připraveno pískoviště, skluzavka, prolézačky, mašinka, domeček a houpačky. Z velké části je naše hřiště vyasfaltováno, což dává úžasný prostor pro jízdu na odrážedle či koloběžce. Také zde trénujeme bezpečný pohyb s dopravními značkami. Školka mimo jiné disponuje atriem, kde se nachází pískoviště, altánek, houpačky a přes léto dovoluje hry s vodou.

Jelikož sídlíme téměř v centru města, chodíme také na vycházky k řece, do stromovky a navštěvujeme různé kulturní události jako je například zdobení vánočního stromku na radnici, do knihovny, divadla, hvězdárny. Ale neostýcháme se za příznivého počasí přesunout výuku ani na hranice města do lesů.


Pro zaměstnace školy: technická podpora - www administrace - Microsoft Teams - portál Office 365 - e-mail

Prohlášení o přístupnosti