Informační systém

Bakaláři

Změny v rozvhu

Suplování

Přehled pro žáky

Rozvrh hodin

Kontakty pro rodiče

Kontakty

Nejnovější aktuality

Nadcházející události

 

Carmína na základě zlatého loňského úspěchu v mezinárodní soutěži v Moskvě byla vybrána k účasti na X. ročníku mezinárodní soutěže a festivalu hudební a umělecké kreativity „Guiding Star“, který se konal na lodi Princess Anastasia. V rámci plavby ze St. Peterburgu soutěžící navštívili tyto země a jejich hlavní města: Estonsko - Talinn, Švédsko - Stockholm a Finsko - Helsinki. Soutěž probíhala na lodi. Na festivalu se uskutečnil i Galavečer soutěže, na kterém Carmína vystoupila jako vrcholné číslo. Carmína potvrdila svoji vysokou uměleckou úroveň, získala hlavní cenu Grand Prix v kategorii Akademický vokál, sbor si odvezl titul Laureát, zlaté medaile, křišťálový pohár a sbormistryně Jitka Šimková byla oceněna zvláštní cenou Nejlepší učitel. Umělecká porota festivalu Carmíně udělila ještě zvláštní cenu s pozváním na další soutěž. Sbor na koncertní křídlo bravurně doprovodil klavírista Sergey Perepeliatnyk, který se významnou měrou podílí na chodu sboru.

 

V historii Carmíny je to druhé Grand Prix. První získala v roce 2014 na mezinárodní soutěži v Itálii. Tato ocenění patří mezi ta nejvyšší, kterých sbor za svého působení dosáhl. Carmína si kromě cen přivezla báječné zážitky a velmi pěkný pocit z dobře odvedené práce.

Českobudějovický sbor Carmína zahájil ve školním roce 2017/2018 svoji 12. koncertní sezónu. Sdružuje 250 dětí a studentů základních, středních i vysokých škol a působí pod hlavičkou ZŠ a MŠ J. Š. Baara. Vzrůstající počet dětí nasvědčuje o velkém zájmu navštěvovat Carmínu a sdílet tak na společnou notu písně a skladby na koncertech a vystoupeních.

Galavečer Carmíny 1. 6. 2018

Zveme všechny příznivce Českobudějovického dětského pěveckého sboru Carmína na jedinečný Galavečer sboru, který se uskuteční v DK Metropolu, a to v pátek 1.6. 2018. Tento večer bude mít dvě části: od 18:00 hodin se uskuteční koncert v divadelním sále a od 19:30 společenský večer ve společenském sále. Představí se Vám 250 zpívajících dětí a studentů  v hudebním i hudebně dramatickém programu. Vstupenky na tel.: 739 836 000,  606 822 835.

Těšíme se na Vás. Plakát najdete v příloze.


"Kdyby se člověk přiučil každou hodinu byť jen jediné poučce nějaké vědy, jen jedinému pravidlu řemeslné práce, jen jedinému půvabnému příběhu z dějin anebo přísloví (a že to lze zcela bez námahy, je zřejmé), jak veliký, ptám se, z toho vzejde poklad vzdělání?"

- Jan Amos Komenský


 

Dětský pěvecký sbor

logo carmina

Dětský folklórní soubor

logo barovace

Projekty

logo spp

logo czk


Pro zaměstnace školy: technická podpora - e-mail - www administrace